...Nechodí stále nechodí....

Autor: gabriela gembalova | 14.2.2012 o 21:15 | (upravené 14.2.2012 o 22:09) Karma článku: 4,28 | Prečítané:  846x

Dve hodiny ráno horko-ťažko som sa vygúľala z postele. Po peknom víkende ničnerobenia u rodičov ide sa späť do práce. Kdesi v diaľke bolo počuť zavýjanie psa.  Sneh mi vŕzgal po nohami , vzduch bol ostrý... to božské ticho sa dalo krájať. „Že aká romantika hneď na ráno.“ ...až na tých -20 stupňov.

 

Na zástavku som prišla o trošku skôr, nemám rada keď sa musím príliš ponáhľať a tak si radšej privstanem. Na zástavke už boli ďalší dvaja blázni, ktorí čakali kým dôjde autobus.

Hodiny na kostolnej veži odbili 3 hodiny ráno.

...Čakáme, čakáme a čakáme.... Jeden z nás to po 15 minútach zabalil a odišiel domov. O autobuse ani chýru ani slychu. Každý zvuk auta môže byť náš autobus... Vzduchom sa šíri vôňa chleba a zvuk brzdiacich pekárenských aut.

Idem sa schovať do neexistujúcej čakárne, z ktorej pred niekoľkými rokmi spravili obchod...Ďakujem pán starosta...že sa tak dobré staráte o svojich voličov...Veď načo je potrebná taká čakáreň?  Na severe v takých teplotách úplne nepotrebná a nadbytočná vec.

V mojej mysli sa vynárajú otázky? Kde je autobus? Ako dlho ešte musím čakať?

Minúty v zime sa vlečú, niet sa kam schovať...  začína snežiť, zima sa mi dostáva až do kostí. Vidina tepla autobusu mi dodáva silu a čakám ďalej.... Prechádzam sa z jednej strany na druhú v snahe trošku sa zohriať.

Hodiny na veži odbili 3.30 ráno... Po pol hodine môj kolega začína vykazovať nepokoj asi mu začína byť zima... z druhej strany nástupišťa sa ozýva zvuk dupajúcich nôh.

Autobus nechodí stále nechodí ...čakáme ďalej... diaľke sa opäť ozýva zvuk brzdiacich aut.

Hodiny na veži sa opäť ozývajú.  Sú mojim spoločníkom v tomto „neopísateľnom teple."

Táto príhoda sa našťastie pre mňa skončila happy endom.... No nie všetci sú takí šťastní, koľko životov si už táto zima vyžiadala... Dokedy ešte? Dúfajme, že sa čoskoro dozvieme odpoveď na túto otázku.

Pekný večer priatelia.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?