... S dobrým partnerom aj drevo vie tancovať...

Autor: gabriela gembalova | 5.2.2012 o 22:20 | (upravené 5.2.2012 o 22:29) Karma článku: 3,37 | Prečítané:  658x

Čo so sobotňajším večerom? Bežná otázka mladého človeka, ktorý sa chce ísť po škole či po práci zabaviť. Naše hlavné mesto ponúka veľa spôsobov zábavy, stačí si len vybrať a potom nájsť partnera na zábavu.  Každý pozná staré dobré porekadlo“ ve dvou se to lépe táhne“. Či už je to vo vzťahoch alebo zábave.

 

Keď človek nevie čo robiť stačí sledovať facebook a vždy sa niečo nájde.

....Misia splnená...Udalosť: Latino fiesta s dj-om Dannym Alvesom alias Čistychov.

Lístok zakúpený cez zľavu dňa za dobrú cenu+ tequila grátis, stôl zarezervovaný a poďme „pařit".

Joj nemohla som sa dočkať soboty. Keďže už niekoľko rokov inklinujem k španielskemu jazyku a všetkému čo sa neho týka (kultúra, tance, jedlo...), vždy vyhľadávam udalosti,  kde je táto kultúra propagovaná.

...takže smer Petržalka, miesto: nemenovaný a dovtedy pre mňa neznámy bar T. za Ekonomickou Univerzitou.

Pri vstupe do baru stal ujo, ktorý rozdával vstupné pásky s nápisom „terchovský budzogáň" na chvíľku som si myslela, že sme s K. pomýlili miesto. Zvítala som s organizátorkou večera a mojou kamarátkou J. a hor sa na ku stolu a na tequilu a olivy. Aj keď ja od určitého času tomuto nápoju neviem prísť na chuť, takže ako dobrá kamarátka som ju prenechala K.

Hlavným programom večera bola tanečná skupina Miguela Mendeza „Latino Flash", ktorá otvorila večer s „Kumbiou" a samozrejme nesmel chýbať už spomínaný dj. Danny Alvez alias Čistychov. A aby som nezabudla ešte na šarmantné asistentky so skupiny „Bailadoras", ktoré predávali tombolu a spríjemňovali atmosféru večera.

Náš stôl bol útočiskom pre ľudí, ktorí prišli bez rezervačky, takže sa to tam striedalo ako na bežiacom páse.  No aspoň sme nemali s K. núdzu o tanečníkov a hlavne tam bolo veľa latino-američanov z Viedne, ktorí prišli na špeciálne pozvanie J.

Nechýbala ani hodina tanca „bachatty a merengue" pod vedením samotného Miguela Mendeza a tanečníkov z Latino Flash. Všetci sa vlnili, zdvíhali ruky, a samozrejme krútili bokmi a potom  ich  tanečné schopnosti aplikovali do praxe. Dokonca aj dj. to roztočil na parkete. Tanec dokáže spojiť všetkých dokopy, aj keď priznajme si nie všetci to majú v krvi.

Moje pokusy o naučenie salsy siahajú už do hlbšej histórie, ale nikdy sa mi veľmi nepodarilo sa naučiť tie správne kroky...merengue, kumbie, bachatty či iných latino tancov. Chodila som v Turecku na salsu, alebo v Londýne, ale vždy sme začínali od začiatku haha. Milujem latino hudbu a vždy som sa snažila tancovať do rytmu, ale pravdupovediac „Ricky Martin" zo mňa nikdy nebude. Ako som už spomínala o tanečníkov nebola núdza, ale musím spomenúť jedného tanečného partnera z Latinskej Ameriky. Keďže mu moje slovo „no sé bailar" preklad: „neviem tancovať" nestačilo tak sme sa vrhli do víru tanca. ...S dobrým tanečníkom aj také drevo ako ja vie tancovať... akurát som niekedy nestačila z dychom a vypotila som aspoň dva litre tekutín, haha. Po celý čas ma môj tanečník uisťoval „chica bailas bien" alebo „dievča tancuješ dobre".

...Čerešnička na torte večera bola celý večer ohlasovaná tombola. Niektorí ešte na poslednú chvíľu kupovali zelené a oranžové čisielka. Všetci sme netrpezlivo očakávali tento moment.

Trpezlivosť je umenie dúfať ( L. Clapiers).

Aj som v kútiku duše dúfala, že sa mi podarí niečo prvýkrát v živote vyhrať. Ceny boli zaujímavé....počnúc 10 eur. poukážkou na konzumáciu v bare T., niekoľko fľašiek tequily a dve hlavné ceny: večera pred dvoch v Mexickej reštaurácii vo Viedni a.... cena, kvôli ktorej som si kúpila lístok na tombolu haha. Mesačný kurz tanca v škole M.M. Na moje prekvapenie sa ozvalo moje číslo aj keď to nebola prvá cena haha, ale výhra je výhra tak ma to samozrejme potešilo. Musela som vyžrebovať ďalší lístok s číslom a samozrejme si ma zvečnili na fotke... tak som si užívala moje dve minútky slávyJ.

Na záver sa chcem poďakovať mojej kamarátke J. za pozvánku a už sa budem tešiť na ďalšie podobné latino fiesty.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?