Oviedo

Autor: gabriela gembalova | 7.2.2012 o 21:01 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1015x

Španielsko je krajina, ktorá mi prirástla k srdcu a preto sa s Vami chcem podeliť o zážitky. Ako sa vyjadril  o mne môj kamarát O. „Eres una eslovaca con el corazón en Espana“ „si Slovenka so srdcom v Španielsku“. Vždy sa tam rada vrátim kedykoľvek to je možné. Moje putovanie Španielskom začnem na severe krajiny a to mestom „Oviedo“ v provincii Astúria.

Prečo práve Astúria? Možno si viacerí položíte tú istú otázku.  Táto provincia je mi tak trošku blízka tým, že mi pripomína našu malebnú a hlavne zelenú časť Slovenska, Oravu.

V provincii Astúria sa narodilo veľa známych ľudí, ktorých budete aj vy poznať. Medzi nimi spomeniem Fernando Alonso (F1), David Villa (hráč FC Barcelona), Melendi (spevák) a iní.  Nejdem Vás trápiť faktami o krajine to si človek môže prečítať na wikipedii ak ho to zaujíma.

Oviedo o tomto mestečku som počula ešte počas vysokej školy, keďže naša škola posielala študentov na erasmus práve do tohto mestečka. Kamarátky, ktoré tam boli študovať mi o ňom rozprávali veľa príbehov. Tak narastala aj moja túžba tam niekedy vycestovať. Asi dva roky na to sa moja túžba splnila a išla som pracovať do provincie Astúria ako učiteľka angličtiny. Toto mesto som už poznala dávno z fotiek než som si ich mohla spraviť aj ja. Ako budete môcť vidieť z mojich fotiek Oviedo je mesto sôch. Je ich tam dokopy približne 100.

Zopár kúskov z mojej zbierky fotiek:

Zadok- Culo

culo.jpg

Materstvo -Maternidad

Maternidad- Materstvo

Mliekárka- La lechera

Mliekarka

Rybárka - La pescadora

Rybárka

Predavač rýb- El vendedor de pescado

vendedorDePescado.jpg

Woody Allen navštívil Oviedo niekoľkokrát a tak mu na jeho počesť spravili sochu.

woodyAllen_res.jpg

La Regenta - bola postavička a aj názov knihy od známeho spisovateľa Leopolda Alas Clarína.

regenta.jpg

Pri mojich potulkách týmto mestom som zavítala do slávnej ulice "Gascona" alebo ulička známa rôznými barmi, kde človek môže vyskúšať SIDRA. Ak niekto nevie čo sa pod týmto názvom skrýva: je to jablčné víno vyrábané kvasením jablčného muštu. Ale dávajte pozor ak ju budete niekedy skúšať veľmi ľahko udiera do hlavy, haha. SIDRA sa musí nalievať špeciálnym spôsobom. Takto ju nalieval môj kamarát M. z Mexika. Nie všetkým sa to podarí na prvýkrát. Tie moje pokusy skončili viac na ulici ako v pohári. Ešte aby som nezabudla posledný dúšok sidry sa vylieva. Sidra je najchutnejšia spenená a preto sa aj nalieva takýmto spôsobom.

marcos.jpg

Ja vždy tvrdím, že najlepší spôsob pre spoznanie mesta je "pešobusom" s mapou v ruke. Alebo len tak sa túlať bez cieľa....čo ja milujem.

1.jpg

Divadlo Campoamor

2.jpg

Jedna z pekných uličiek s teraskami

3.jpg

Katedrála

4.jpg

A nakoniec niečo pre ľudí, ktorí majú radi prechádzky, prírodu... Pozývam Vás na "Naranco" je to prerománsky kostol, ktorý sa nachádza asi 4 km od Ovieda. Je to pekná prechádzka...ktorú si nenechajte újsť ak niekedy navštívite tento kraj.

POHĽAD NA CELÉ OVIEDO

naranco1.jpg

Kostol Sv. Maríe Naranco

naranco2.jpg

San Miguel De Lilo -Prerománsky monument zo 16 storočia

naranco3.jpg

Socha Ježiša Krista na hore Naranco

10302993-statue-of-christ-is-made-of-stone-and-built-on-mount-naranco-in-oviedo-asturias-spain.jpg

Už sa teším na naše daľšie putovanie Španielskom. Tých miest je tak nespočetne veľa. "Hasta pronto"- Dovidenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?