Eddy Portella predstavuje Batatimba a hostia

Autor: gabriela gembalova | 21.6.2012 o 23:30 | (upravené 22.6.2012 o 19:07) Karma článku: 4,23 | Prečítané:  446x

Už od rána som sa tešila na koncert, ktorý bol v mojom kalendári zapísaný červenou farbou a to... Eddy Portella presenta Batatimba. ...to už bol druhý koncert, ktorý sa konal v Zrkadlovom Háji v Petržalke.

Večer otvorila modelka a zároveň moderátorka večera Diana Velčická...

...celý večer sa niesol v podobe cestovania v rôznych a netradičných štýloch hudby z rôznych krajín....

Ako prvý sa predstavili členovia skupiny TUBABU v štýle západoafrickej hudby v podobe bubnov rôznych veľkostí... mysľou som sa preniesla do ďalekej Afriky....Skupina Tubabu pochádza z českej republiky ... Bieli Afričania ako ich nazvali...

Po nich nastúpili, tí na ktorých všetci čakali BATATIMBA. Skupina vznikla v roku 2010 založil ju EDDY PORTELLA, ktorý má peruánsky pôvod. Ešte minulý rok mala kapela 15 členov a na dnešnom koncerte ich bolo 20. Súčasťou kapely je aj moja kamarátka B., ktorá mi túto kapelu predstavila a preto jej ďakujem za pekný večer.

Z Afriky sme sa vrhli do víru Afroamerickej hudby.... kapela pozostáva z rôznych druhov bubnov... ani som nevedela, že ich toľko je haha.

Ďalším hosťom večera bola tanečná skupina Tropical a Jana Matova.... tentokrát sme sa preniesli na ďaleký Hawai. Skupina sa nám predstavila s choreografiou HULA, ktorá je zameraná hlavne na prírodu. Každý tanec vyjadroval nejaký príbeh. My sme mohli vidieť príbeh o PELE  (bohyňa ohňa) a Kala kahva (kráľ)....Pele sa mohla prevteliť do každej spanilej devy a bojovať o všetkých mužov ....

Z ďalekého hawaia sme zavítali do slnečnej Andalúzie  konkrétne do Seville v podobe Flamenca. Emilia Mayor a Flamenquitos. Emilia spievala krásne s Andalúzskym prízvukom, keď som zavrela oči a započúvala som sa do jej hudby moja myseľ cestovala do ulíc nočnej Seville...Pri pesničke „Mala Malita“ v podaní Flamenquitos a Batatimby...som nemala slov... jednoducho krása keď sa spoja španielske a latinoamerické rytmy.

Zo slnečného Španielska sme sa vrátili na slovenskú hruď do Bratislavy, odkiaľ pochádzal ďalší hosť večera skupina BANDA.  Večer pokračoval na ľudovú nôtu... s najrýchlejšou baladou Husári. E.P v tejto skupine začínal ako perkusionista...Samozrejme nemohol chýbať mix Slovensko-Latinoamerických pesničiek v podaní BATATIMBY a BANDY.

Nakoniec sme sa dostali do rytmov Ria de Janeira v podobe brazílskej karnevalovej Batucady od BATATIMBY. Celkovú a autentickú atmosféru dopĺňali brazílske tanečnice zo skupiny TROPICAL.  Super ukončenie večera... na pódiu sa zišli všetci účastníci koncertu a užívali si spolu s publikom posledné rytmy tohto super večera.... teším sa na koncert č.3 a verím, že aj ostatní ľudia čo tam so mnou boli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?